Všeličo iné

radia.sk – Rádio Human

Rádio HUMAN je jedinečný pôvodný slovenský projekt. Za jeho vznikom nestojí žiadna nadnárodná spoločnosť, či finančná skupina a nejde ani o prevzatý, či upravený formát zahraničnej stanice, ale o originálnu produkciu. Hlavným poslaním Rádia HUMAN je vytvorenie priestoru pre tému rodinných firiem, manažmentu, práce s ľuďmi a ďalšími oblasťami, ktoré s riadením spoločností a podnikaním úzkom súvisia.

Zdroj: https://www.radia.sk/radia/human

Nové rádio v éteri. Rádio Human bude zamerané na biznis a firmy

V pondelok 21. mája o ôsmej ráno začína na Slovensku vysielať nové rádio HUMAN, určené špeciálne pre rodinné firmy a profesionálov, ktorých životom je biznis, podnikanie, manažment a práca s ľuďmi. Internetové rádio bude dostupné cez radia.sk, alebo priamo cez stránku www.radiohuman.sk

Rádio HUMAN je pôvodný slovenský projekt, za ktorým nestojí žiadna nadnárodná spoločnosť či finančná skupina. Podľa zakladateľov nejde ani o prevzatý alebo upravený formát zahraničnej stanice, ale o originálnu produkciu. Hlavným poslaním nového rádia je vytvorenie priestoru pre tému rodinných firiem, manažmentu, práce s ľuďmi a ďalšími oblasťami, ktoré s riadením spoločností a podnikaním úzkom  súvisia.

Nové rádio v éteri. Rádio Human bude zamerané na biznis a firmy

Riaditeľom rádia je Hubert Matwij. Zakladateľom je spoločnosti Human Inside, zastúpená Erikou Matwij. V prvých mesiacoch budú na postoch moderátorov a redaktorov odborných relácií budú Erika Matwij, Marián Klein a Jana Koziaková. Lifestylové relácie budú pripravovať Oľga Belešová, Tomáš Kotlárik, Matúš Mažec a Barbora Žiačiková ml. Na vyváženie odborných tém sú do programovej štruktúry rovnomerne zaradené aj oddychové formáty zo života mimo práce a množstvo dobrej hudby.

Obsahová špecifikácia nového rádia odráža profesionálnu orientáciu jeho zakladateľov – manželov Eriky a Huberta Matwij. „Sme prvé rádio pre rodinné firmy na Slovensku. Doteraz u nás takýto formát nebol, napriek tomu, že téma rodinného podnikania si ho zaslúži,“ hovorí Erika Matwij, ktorá sa práci s rodinnými spoločnosťami cielene venuje posledných osem rokov. „Rozhodli sme sa založiť Rádio HUMAN, aby táto nesmierne zaujímavá téma dostala priestor.

„Rozbiehame sa od nuly a v prvej etape budeme premiérovo vysielať každý deň dve hodinové relácie z vlastnej produkcie. Prvá hodina je manažérsky orientovaná, má slúžiť ako užitočný zdroj informácií. Druhá hodina prináša oddychovejšie témy. Čas od ôsmej do deviatej v pondelok v stredu a piatok je vyhradený relácii Manažérska kaviareň, kde budeme odpovedať aj na otázky poslucháčov. V utorok a štvrtok ju vystrieda relácia Viete, že… o zaujímavostiach z biznisu. Od deviatej každý pracovný deň vysielame profilovo a lifestylovo zamerané relácie Vizitka a Svet inšpiratívnych ľudí. Postupne budeme pridávať ďalšie relácie a témy,“ popisuje pilotnú etapu vysielania Hubert Matwij.

Zdroj: https://strategie.hnonline.sk/media/1747420-nove-radio-v-eteri-radio-human-bude-zamerane-na-biznis-a-firmy

Rádio Human a rodinné firmy patria k sebe

V pondelok 21. mája, ráno o ôsmej začína na Slovensku vysielať nové rádio, určené špeciálne pre rodinné firmy a profesionálov, ktorých životom je biznis, podnikanie, manažment a práca s ľuďmi.

Bratislava 18. mája (OTS) – Rádio HUMAN si môžete naladiť na radia.sk, a na webovej stránke www.radiohuman.sk.

Rádio HUMAN je jedinečný pôvodný slovenský projekt. Za jeho vznikom nestojí žiadna nadnárodná spoločnosť, či finančná skupina a nejde ani o prevzatý, či upravený formát zahraničnej stanice, ale o originálnu produkciu. Hlavným poslaním Rádia HUMAN je vytvorenie priestoru pre tému rodinných firiem, manažmentu, práce s ľuďmi a ďalšími oblasťami, ktoré s riadením spoločností a podnikaním úzkom súvisia.

Obsahová špecifikácia nového rádia zreteľne odráža profesionálnu expertízu jeho zakladateľov, ktorými sú manželia Erika a Hubert Matwij. „Sme prvé rádio pre rodinné firmy na Slovensku. Doteraz u nás takýto formát nebol, napriek tomu, že téma rodinného podnikania si ho zaslúži,“ hovorí Erika Matwij, známa odborníčka na manažment i prácu s ľuďmi, ktorá pôsobí v tejto oblasti skoro 20 rokov a práci s rodinnými spoločnosťami sa cielene venuje posledných osem rokov. „Rozhodli sme sa založiť Rádio HUMAN, aby táto nesmierne zaujímavá téma dostala priestor. Zároveň vnímame vznik nášho rádia, ako postupné napĺňanie sna. Ja som vždy chcela byť akýmsi zdrojovým človekom, deliť sa so skúsenosťami, ktoré som za roky svojej činnosti získala a manžel vždy túžil preniknúť do technických tajov rádia. Veríme, že spojenie našich schopností a nadšenie z realizácie v novej oblasti prinesie úžitok najmä poslucháčom.“


Nalaďte sa pozitívne a rozvíjajte sa spolu s Rádiom HUMAN

Vysielanie Rádia HUMAN je určené najmä profesionálom a tým, ktorí sa chcú dozvedieť viac o biznise, vzťahoch, o nástrojoch na rozvoj a efektívne riadenie, o systémoch potrebných na rast a udržanie výkonnosti podniku, vyhľadávaní talentov a bude prinášať novinky a trendy zo sveta, Európy a Slovenska v manažovaní a riadení nielen rodinných firiem. Na vyváženie odborných tém sú do programovej štruktúry rovnomerne zaradené aj oddychové formáty zo života mimo práce a množstvo dobrej hudby.

Rádio HUMAN štartuje 21. mája 2018. „Rozbiehame sa od nuly a v prvej etape budeme premiérovo vysielať každý deň dve hodinové relácie z vlastnej produkcie. Prvá hodina je manažérsky orientovaná, má slúžiť ako užitočný zdroj informácií. Druhá hodina prináša oddychovejšie témy. Čas od ôsmej do deviatej v pondelok v stredu a piatok je vyhradený relácii Manažérska kaviareň, kde budeme odpovedať aj na otázky poslucháčov. V utorok a štvrtok ju vystrieda relácia Viete, že… o zaujímavostiach z biznisu. Od deviatej každý pracovný deň vysielame profilovo a lifestylovo zamerané relácie Vizitka a Svet inšpiratívnych ľudí. Postupne budeme pridávať ďalšie relácie a témy,“ popisuje pilotnú etapu vysielania Hubert Matwij. „V našom rádiu budú mať čo počúvať nielen majitelia firiem a podnikov, ale aj manažéri, tímlídri, obchodníci, personalisti, produkťáci, klientskí pracovníci, logisti, marketéri, právnici, či žurnalisti. Sme tu pre tých, ktorí sa chcú pozitívne naladiť a rozvíjať sa“, dopĺňa Erika Matwij.


(Foto: Rádio HUMAN)Vznik rádia, ktoré postupne rastie z jednej myšlienky do premyslenej koncepcie, pripomína rodinné firmy. Aj tie začínajú z mála a nadšenia a vďaka vytrvalosti rodiny naberú rozmery veľkých projektov a pretrvajú celé generácie. V podobný osud verí aj Rádio HUMAN, ktoré užitočne a zaujímavo rozširuje slovenský mediálny priestor.

Viac na www.radiohuman.sk

Rádio Human a rodinné firmy – patríme k sebe V pondelok, 21. mája 2018 prichádza nový partner pre rodinné firmy, manažérov a ľudí z biznisu. Každý pracovný deň od 21. mája 2018 začínajú relácie pre profesionálov – o úspešnom živote vo firmách i mimo nich. V premiére vždy od ôsmej ráno a v reprízach od druhej popoludní a večer o deviatej.

Rádio Human – nový partner pre úspech v biznise je tu už od 21. mája.

Relácia Manažérska kaviareň

Chcete od expertov zistiť, ako efektívne využívať manažérske nástroje na úspech firmy? Počúvajte reláciu Manažérska kaviareň. Vždy v pondelok, stredu a piatok. V premiére o ôsmej ráno, v repríze o druhej popoludní a o ôsmej večer.

Manažérska kaviareň – relácia Rádia HUMAN – začína už tento pondelok, 21. mája o ôsmej. Manažérska kaviareň – od expertov pre expertov – v pondelok, stredu a piatok v Rádiu HUMAN už od 21. mája.

Relácia – Viete, že…

Viete, že zaujímavosti zo sveta biznisu, vzťahov, manažovania, či práce s ľuďmi vás dokážu podporiť v osobnom i profesionálnom raste? Finta je v tom, kto vám ich namieša a ako vám ich podá. Erika Matwij a jej relácia Viete, že… tvoria kombináciu, ktorá vás presvedčí, že pracovať na sebe sa dá aj pri počúvaní rádia. Rádia HUMAN.

Relácia Viete, že… má premiéru vždy v utorok a štvrtok o ôsmej ráno, v repríze o druhej popoludní a o ôsmej večer. Erika Matwij má šiesty zmysel na zaujímavosti, ktoré vás posunú ďalej.

Viete, že… relácia Rádia HUMAN, začína v utorok, 22. mája.

Relácia Vizitka a Svet inšpiratívnych ľudí

Každý deň s inšpiratívnymi ľuďmi.

Spoznajte s Rádiom HUMAN úspešných ľudí rôznych profesií. Predstavíme vám ich každý deň od pondelka do piatka v relácii Vizitka a relácii Svet inšpiratívnych ľudí. V pondelok o hudbe, v utorok o cestovaní, v stredu o životnom štýle, vo štvrtok o kultúre, v piatok o športe.

O deviatej ráno v premiére a v repríze o tretej popoludní a deviatej večer. Začíname 21. mája.

Zdroj: https://www.dobrenoviny.sk/c/132615/radio-human-a-rodinne-firmy-patria-k-sebe

Nasz rodak – Hubert Matwij wraz z żoną założyli radio!

Erika Matwij już od wielu lat radzi, jak poukładać relacje międzyludzkie w rodzinach, które prowadzą własny biznes.

„To wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, gdyż rodzinne relacje czasami wymagają uzdrowienia, co więcej ewentualne nieporozumienia przenoszą się na kanwę firmy“ opisuje Erika, która, dzięki wielogodzinnym spotkaniom, rozmowom, uzdrawia relacje i w rodzinach, i w firmach.

„Zawsze marzyłam o tym, by swoją działalność poszerzyć i na przykład we własnej kawiarni móc rano serwować kawę wraz z dobrą radą. Co prawda kawiarni fizycznie nie otwieram, ale projekt, który właśnie razem z mężem postanowiliśmy zrealizować, trochę będzie przypominać kawiarniane rozmowy“ opisuje Erika.

Ten projekt to codzienne audycje w internetowym radio, w którym fachowcy będą dzielić się radami, pomysłami, nie tylko jak poprawić działalność firmy, ale ogólnie inspirować każdego w jego działaniach. Dlatego w każdy poniedziałek, środę i piątek od godziny 8 rano właściciele radia zapraszają do wysłuchania programu pod tytułem „Menedżerska kawiarnia“ (powtórki o 14 i 20 godzinie), w której specjaliści podpowiadać będą, jak pracować, by odnosić sukcesy.

Z kolei we wtorki i czwartki od ósmej rano (powtórka o 14.00. i 20.00.) Erika Matwij poprowadzi program „Wiecie, że…“, w którym poradzi, co może każdego z nas rozwijać w życiu osobistym i zawodowym. Codziennie w dni powszednie o 9 rano (powtórka o 15.00. i 21.00.) słuchaczy czekać będzie rozmowa z ciekawym, inspirującym człowiekiem. I tak na przykład gościem pierwszego odcinka był pisarz, dramaturg, poeta Daniel Hevier. Przez całą dobę Radio Human a konkretnie Hubert Matwij serwuje dobrą muzykę.

Radio ruszyło 21 maja i można go sluchać w Internecie, na stronie: www.radiohuman.sk

Właściciele radia: Erika i Hubert Matwij dokonali prezentacji radia w bratysławskim Klubie Penati 15 maja przy pełnej sali zaproszonych gości – przedstawicieli mediów, przyjaciół i współpracowników. Ojcem chrzestnym projektu był Daniel Hevier.

Życzymy sukcesów i wielu słuchaczy! Jesteśmy pewni, że tego rodzaju audycje będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, kto bowiem z nas nie potrzebuje inspiracji w życiu?

Małgorzata Wojcieszyńska

Zdjęcia: Stano Stehlik

Zdroj: http://polonia.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=2132:nasz-rodak-hubert-matwij-wraz-z-on-zaoyli-radio-&catid=35:polacy-na-sowacji&Itemid=50

Galéria: https://photos.google.com/share/AF1QipPor2PRMm_Bw5LXNo-FOgiDArE7T_rjhdo5Foo7PzPsvklSYRZcbWvanZO9uJOJkQ?key=XzR4S2dSSHVrNlB0ZzgtUjRXejBTQ2ppMGR2cTVR

Na internete odštartuje nové Rádio Human

Od pondelka 21. mája pribudne na slovenskom trhu projekt internetového Rádia Human. Určené bude špeciálne pre rodinné firmy a ľudí, ktorí sa venujú biznisu, podnikaniu, manažmentu a práci s ľuďmi. Do FM éteru sa projekt nechystá.

Rádio Human

Stream novej stanice, ktorá štartuje 21. mája o 8:00, bude dostupný na webe Radiohuman.sk, ako aj cez portál Rádia.sk.
Zakladateľmi projektu sú manželia Hubert a Erika Matwijovci. Rádio financujú svojpomocne, ako uvádzajú, nie je za ním žiadna nadnárodná spoločnosť či finančná skupina. Nápad je z ich hlavy, nie je prevzatý zo zahraničného konceptu.
Hlavným poslaním stanice má byť vytvorenie priestoru pre tému rodinných firiem, manažmentu, práce s ľuďmi a ďalšími oblasťami, ktoré s riadením spoločností a podnikaním súvisia.
„Sme prvé rádio pre rodinné firmy na Slovensku. Doteraz u nás takýto formát nebol, napriek tomu, že téma rodinného podnikania si ho zaslúži,“ hovorí Erika Matwij.
„Rozhodli sme sa založiť Rádio Human, aby táto nesmierne zaujímavá téma dostala priestor. Zároveň vnímame vznik nášho rádia ako postupné napĺňanie sna. Ja som vždy chcela byť akýmsi zdrojovým človekom, deliť sa so skúsenosťami, ktoré som za roky svojej činnosti získala a manžel vždy túžil preniknúť do technických tajov rádia. Veríme, že spojenie našich schopností a nadšenie z realizácie v novej oblasti prinesie úžitok najmä poslucháčom,“ hovorí.
Hovorené slovo vo vysielaní bude zamerané na biznisové témy, nástroje na rozvoj riadenia, systémy potrebné na rast a udržanie výkonnosti podnikov, vyhľadávanie talentov či trendy v manažovaní zo sveta aj zo Slovenska. Zvyšok programu vyplnia oddychové formáty a hudba. Žánrovo ju stanica nešpecifikuje.
„Rozbiehame sa od nuly a v prvej etape budeme premiérovo vysielať každý deň dve hodinové relácie z vlastnej produkcie. Prvá hodina je manažérsky orientovaná, má slúžiť ako užitočný zdroj informácií. Druhá hodina prináša oddychovejšie témy,“ opisuje pilotnú etapu vysielania H. Matwij.
V pondelok a stredu medzi ôsmou a deviatou sa bude vysielať relácia Manažérska kaviareň, ktorá bude odpovedať aj na otázky poslucháčov. V utorok a štvrtok ju vystrieda relácia Viete, že… o zaujímavostiach z biznisu.
Od deviatej každý pracovný deň pôjdu profilovo a lifestylovo zamerané relácie Vizitka a Svet inšpiratívnych ľudí. „Postupne budeme pridávať ďalšie relácie a témy. V našom rádiu budú mať čo počúvať nielen majitelia firiem a podnikov, ale aj manažéri, tímlídri, obchodníci, personalisti, produkťáci, klientski pracovníci, logisti, marketéri, právnici, či žurnalisti. Sme tu pre tých, ktorí sa chcú pozitívne naladiť a rozvíjať sa“, dopĺňa E. Matwij.

Zdroj: https://medialne.etrend.sk/internet/na-internete-odstartuje-nove-radio-human.html

Zisk manažement 8/2018

IMG_9446IMG_0909IMG_0264


Vytvorila digitálna agentúra www.falur.sk